Cena wina z etykietą Klienta wymaga indywidualnej kalkulacji.

2019 Sa Natura D.O. Terra Alta DO. Agricultura Ecologica

2019 Sa Natura D.O. Terra Alta Agricultura Ecologica

Art. 5007

Obszar uprawowy: Hiszpania, Terra Alta, Katalonia. Winnica położona 356 m npm, gleba złożona w 95% z wapienia i w 5% z gliny, uboga w substancje organiczne, nienawadniana, uprawiana organicznie, certyfikowana przez CCPAE (Consell Català de la Producció Agrària Ecológica). Krzewy w wieku 10-45 lat.

Wino czerwone, wytrawne. Wspaniałe do burgerów wołowych z twardym serem, jagnięciny oraz mięsa indyczego, grillowanych kiełbasek wieprzowych. Także do dań z sosem grzybowym.

Bukiet: wiśnia, lukrecja oraz suszone kwiaty z nutami dymnymi.

Kolor: granatowy, w odcieniach fioletu.

Smak: świeży, delikatny, z atrakcyjnym, kwiatowym akcentem, z nutą czarnej porzeczki oraz kandyzowanej lukrecji. Rozbudowany finisz miękkich garbników z pozostającym odczuciem słodyczy.

Winogrona: Cariñena (50%), Merlot (10%), Syrah (10%), Grenache (30%). Każda odmiana zbierana ręcznie w innym czasie – zależnie od optymalnej dojrzałości. Wino dojrzewało 12 miesięcy w 300-litrowych beczkach z dębu francuskiego, amerykańskiego i węgierskiego, 50% nowych, 25% rocznych oraz 25% dwuletnich. Organiczna perełka!!!

Leżakowanie: wino rozwija się 10 lat lub więcej.

Serwowanie: 14-16°C, rekomendujemy napowietrzenie wina zaraz po otwarciu butelki poprzez przelanie do karafki i odczekanie ok. 5 minut przed napełnieniem kieliszków.

Pojemność butelki: 0,75 litra, wysokość butelki - 31,5 cm.

Zawartość alkoholu: 14%.

4,95 g/l - kwasowość, 0,2 - cukier resztkowy

Grupa cenowa: C

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.
Top